2019.04.29.
Szeretetvendégség Program
2019. április 25.

„Te hívsz meg minket a lakomára,
az együttlétért Tied a hála.
Mert úgy szerettél, emberré lettél,
kenyeret adtál, s velünk is ettél.”
Szép tavaszi napsütésre virradtunk Szeretetvendégségünk napján, s szívünkben még élénken élt Krisztus Urunk feltámadásának örömhíre. Szeretetvendégség programunkkal pedig csak folytatódott az örömünk, hiszen a mi Urunk meghívására egy asztalhoz ülhettünk, együtt költhettük el ebédünket, együtt tölthettünk el néhány órát az egyházközségünk környezetében élő nyugdíjas korú híveinkkel, egyházközségi tagokkal, és a munkánkat rendszeresen segítő adakozóinkkal. Nagyon nagy szükségünk van az ilyen napokra is!
Gyökössy Endre egyik könyvében van egy kedves zsidó legenda a mennyországról. Ez a történet nagyon jól kapcsolódik a mi karitász vendégségünkhöz, karitász munkánkhoz.
„Egy rabbi arra kérte egyszer a jó Istent, hogy láthassa a mennyországot és a kárhozat helyét. Isten megengedte neki, és kísérőjéül Illés prófétát adta mellé.
Illés először egy nagy terembe vezette őt, melynek közepén, a tűzön egy edényben nagyszerű étel gőzölgött. Emberek ültek körülötte nagy kanalakkal és mindnyájan merítettek az edényből. Feltűnt azonban, hogy valamennyien sápadtak, soványak voltak. A kanalak nyele ugyanis olyan hosszú volt, hogy a finom ételt nem tudták a szájukba tenni. Amikor kijöttek a teremből, a rabbi megkérdezte Illést, hogy hol jártak. – Ez a kárhozat helye. – válaszolta.
Ezután egy másik terembe vezette őt, mely első pillantásra pontosan olyan volt, mint az első. Az étellel teli edényt itt is emberek ülték körül, hosszú nyelű kanalakkal a kezükben. Ők azonban jól tápláltak, egészségesek voltak. Élénken társalogtak egymással. Nem önmaguk igyekeztek enni, hanem arra használták kanalukat, hogy egymást táplálják. – Ez a hely a mennyország.
Legenda, kép, hasonlat ez is, de mély igazságot hordoz. Egyedül soha nem lehetünk boldogok. Úgy segíthetek magamon, ha segítek embertársaimon.”
Szolgálatunkat mi sem tudnánk hatékonyan végezni a mi Urunk végtelen kegyelme, és az embertársainkból felénk áradó fény, melegség, erő nélkül. A siker titka, ahogy ez már lenni szokott a jól működő keresztény csoportokban, ebben a programban is, mindenki tette a dolgát a saját szolgálati helyén-, gyarapította a közösséget kincseivel Krisztus csodálatos Testének egyik-egy tagjaként.
Szeretetvendégség programunkat, karitász csoportvezetőnk, Kádár Sándorné Kati nyitotta meg.
Azután Gergely Károly kántor, lelkipásztori kisegítő munkatárs vezetésével elénekeltük a karitász csoportok agapéra hívó dalát: „Te hívsz meg minket a lakomára, az együttlétért Tied a hála….” ; majd Urunk vendégségében megebédeltünk, mely alkalomra a karitász csoport önkéntes tagjai sütötték a finom süteményeket.
Kora délutánra szerveztük ünnepi műsorunkat, melynek keretében a Kossuth Lajos Ált. Iskola felsős (5. és 6. osztályos) énekkara adott szép műsort. Felkészítő karnagyuk: Molnárné Rádl Margit;- zongorakísérőjük: Miniska Mónika zongoraművész volt.
Ez a programunk sem jöhetett volna létre támogatók nélkül. Támogatóink voltak:
– Öreghegyi Plébánia: a térítésmentes teremhasználattal
– Székesfehérvár Önkormányzat Közgyűlésének Humán – Közszolgálati Szakbizottsága
– Egész éves karitatív programjaink támogatói: Székesfehérvár polgármestere, alpolgármesterei és képviselői.
– Szent Donát Alapítvány
Programunkat támogató jelenlétével is megtisztelte: Dr. Horváth Miklósné és Deák Lajosné önkormányzati képviselő asszony, Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselő úr, Strasszerné Farkas Márta a Kossuth Lajos Általános Iskola igazgatónője. Köszönet és hála jótékonykodásukért!
A kellemes, és tartalmas együttlétért, amit Vendégségedben tölthettünk „Dicsőség, hála Jó Atyánk néked, kenyerünk Krisztus, erőnk a Lélek. Amen.
Az Öreghegyi Karitász Csoport nevében:
Liszitsné Laczkó Mária
2019.04.15.


Az idei évben negyedszer rendezték meg Enyingen a Rügypattintó futást, melyre a Kristóf Ház fiataljai is meghívást kaptak. Reggel kicsit meg voltunk ijedve, mert az előző napi eső miatt elég nagy sár volt. 6 fiatallal indultunk útnak, akik nagy lelkesedéssel várták a rendezvényt. A megnyitó és a rajtszámok felvétele után, mindenki a maga módján teljesítette az 1200 méteres távot. Ezen kívül lehetőség volt még 5 -10 és 21 km-es távok megtételére is. A versenyzés után a településen működő sportszervezetek bemutatói következtek (karate, jóga, nordic walking, foci), valamint különböző sporteszközök kipróbálására volt lehetőség (kettlebell, TRX, airsoft, pingpong). A fiataloknak az evezőpadon való edzés tetszett a legjobban, rögtön jött is az ötlet, hogy de jó lenne egy ilyen a lakhatásban. A hideg batyus ebéd elfogyasztása után jókat beszélgettünk a Polgárdi tekerespusztai és a Viktória Központ lakóival is. A tombolasorsolás után fáradtan, de tele élményekkel hazaindultunk.
2019.04.15.

Az idei évben negyedszer rendezték meg Enyingen a Rügypattintó futást, melyre a Kristóf Ház fiataljai is meghívást kaptak. Reggel kicsit meg voltunk ijedve, mert az előző napi eső miatt elég nagy sár volt. 6 fiatallal indultunk útnak, akik nagy lelkesedéssel várták a rendezvényt. A megnyitó és a rajtszámok felvétele után, mindenki a maga módján teljesítette az 1200 méteres távot. Ezen kívül lehetőség volt még 5 -10 és 21 km-es távok megtételére is. A versenyzés után a településen működő sportszervezetek bemutatói következtek (karate, jóga, nordic walking, foci), valamint különböző sporteszközök kipróbálására volt lehetőség (kettlebell, TRX, airsoft, pingpong). A fiataloknak az evezőpadon való edzés tetszett a legjobban, rögtön jött is az ötlet, hogy de jó lenne egy ilyen a lakhatásban. A hideg batyus ebéd elfogyasztása után jókat beszélgettünk a Polgárdi tekerespusztai és a Viktória Központ lakóival is. A tombolasorsolás után fáradtan, de tele élményekkel hazaindultunk.
2019.04.02.

Az idei zsinórlabda bajnokságot március 7-én tartotta az Ezredéves iskola. 6 csapat versenyzett egymással a győzelemért. A mérkőzéseket a Polgárdi- Ipartelep Fogyatékos Otthonból érkező fiatalok és a házigazdák kezdték. A játékon részt vettek még az Arany János iskola tanulói, a Frim Jakab Képességfejlesztő, a martonvásári fogyatékos otthon és a Szent Kristóf Ház fiataljai. A harmadik helyért hármas holtverseny alakult ki, a szoros küzdelem végén az Arany János iskola került a dobogó harmadik helyére.
A tavalyi évhez hasonlóan a polgárdi fiúk megvédték nyertes címüket, őket pedig az Ezredéves iskola követte. Mindenki megkapta a méltón megérdemelt érmet a nyakába. A Szent Kristóf Ház csapata a 4. helyen végzett. A torna végeztével süteménnyel és üdítővel kínáltak bennünket.
Jó hangulatú, fordulatokban gazdag délelőttöt tölthettünk el együtt.
2019.03.19.
Egyházmegyei Karitász Gyűlés


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szeretettel várjuk egyházmegyénk minden kedves karitász önkéntesét a március 23-án, szombaton 10.00 órától megrendezésre kerülő összejövetelünkre.
A rendezvény a Szent Imre templomban kezdődik, ahol Spányi Antal, megyéspüspök, a Karitász püspökelnöke celebrál szentmisét. A püspöki szentmise után a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban folytatódnak a programok: először Püspök atya előadását hallgathatjuk meg „Az altruizmustól az önátadásig” címmel, majd dr. Sörédi Pál pszichiáter tart előadást a szenvedélybetegségekről, függőségekről. Ezt követően Nagy Lajosné, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatója mutatja be a Katolikus Karitász öngondoskodást támogató programjait, amelyet Borjánné Nyúl Katalin, kőszárhegyi karitászcsoport vezető saját tapasztalatokra épülő beszámolójával egészít ki.
Az előadásokat követően lehetőség van az Adásidő, Karitász újság aktuális számának az átvételére, majd egy szerény szendvicsebédre vendégül látjuk a résztvevőket.
A program az EFOP 1.3.5-16-2016 pályázati forrás segítségével valósul meg.