dm pelenka adomány a Katolikus Karitásznak

dm pelenka adomány a Katolikus Karitásznak

dm pelenka adomány a Katolikus Karitásznak

10 éve indult az „Együtt a babákért” program, amely évről évre fél évre elegendő pelenka mennyiséget nyújt ingyenesen a rászoruló családoknak. A dm üzletlánc adományát a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász is segít eljuttatni a társadalom perifériáján élő családokhoz, akik ezzel a támogatással kicsit könnyebben tudják beosztani szűkös bevételeiket. A támogatottak a pelenka vásárlására szánt összeget így át tudják csoportosítani más létfontosságú kiadásokra: élelemre, lakhatásuk fenntartását biztosító költségekre.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász 2020-ban 41 családnak segített ilyen módon és az idei évben is körülbelül ennyi családnak igyekszik eljuttatni a pelenkákat.

Köszönjük a támogatást!

  1. 02.09. Karitász
Rendhagyó karácsonyi szeretetebéd Bicskén

Rendhagyó karácsonyi szeretetebéd Bicskén

Rendhagyó karácsonyi szeretetebéd Bicskén.

2014 karácsonya óta hívjuk és várjuk a nehézsorsú családokat illetve a gondokkal küzdő egyedülállókat. Különleges együttlét. Ebéddel várjuk a meghívott vendégeinket, majd ebéd után megajándékozzuk a családokat. Gyerekeknek koruknak megfelelő játékokkal kedveskedünk, a családok tartós élelmiszer csomagot vehetnek át. Bicske város Vezetőivel, Plébános és káplán atyával, valaminte a Karitász önkéntesekkel végezzük ezt a szolgálatot. Ez azt jelenti, hogy 35 család általában 100 fős a vendégség. Jó látni, hogy öröm van az arcokon. Az idei évben ez az öröm kicsit másképpen történt. A városi konyha által elkészített ételt a konyha eldobozolta, ugyan úgy a cukrászda a süteményt is, az előre csomagolt ételt osztottuk ki a családoknak. A nevető gyermekarcokat az idén sajnos nem láttuk, mert a felnőttek jöttek az adományokért. Nagyon szepen köszöntek a segítséget. Felajánlásból készült az ebéd, a helyi vállalkozók részéről. Sok játékfelajánlás is érkezett. A járvány miatt másképpen alakult a vendégség, de reméljük, hogy szeretet ünnepén minden nehézsorsú gondokkal küzdő családban is öröm lesz az arcokon.

Összes: 33 család, 101 fő, 45 fő gyermek

Istennek legyen hála!

Bicske.2020. december 21.                     Sági Ferencné

Karitász csop vez.

 

Gyűjtés a horvát földrengés áldozatainak

Gyűjtés a horvát földrengés áldozatainak

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Otthonaikat elvesztett családokat támogat a Katolikus Karitász

a horvátországi földrengés után

Gyűjtést hirdet a Katolikus Karitász a horvátországi földrengés károsultjainak megsegítésére, valamint az újjáépítés költségeire.

A Katolikus Karitász a földrengés után kötelességének érezte az azonnali segítségnyújtást hálózatán keresztül, és felvette a kapcsolatot a Sisaki Karitásszal. Az első napokban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 10 millió forint segélyt küldött Horvátországba, valamint az év első napján megérkezett Horvátországba a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász 1,6 millió forint értékű szállítmánya benne létfontosságú eszközök, élelmiszer, takarók.

A Katolikus Karitász a Sisaki Karitásszal egyeztetve, az igények felmérését követően további segítségnyújtást végez, melyhez országosan lehet csatlakozni. A gyűjtés célja a krízishelyzetbe került családok támogatása, továbbá otthonaik helyreállítása, újjáépítése, melyet a segélyszervezet pénzadománnyal és építőanyagokkal támogat.

Adományokat

  • átutalással a Raiffeisen Bank 12011148-00124534-00100008 számlaszámra, földrengés közleménnyel,
  • a 1356-os adományvonal hívásával (hívásonként 500 Ft-tal),
  • valamint a hu oldalon online adományozással

lehet eljuttatni a segélyszervezethez.

Ismert, hogy 2020. utolsó napjaiban számos áldozata volt a horvátországi földrengésnek, sok család került nehéz helyzetbe a természeti katasztrófa miatt. Sisak és Glina települések is erősen rongálódtak, az itt élő családok közül rengetegen kerültek nehéz helyzetbe. Az első felmérések alapján mintegy 5 ezer gyerek maradt iskola nélkül, mivel 5 iskolaépület teljesen megrongálódott, 9 jelentős felújítással majd még rendbe hozható és 13 maradt működőképes.

Katolikus Karitász

További információ:
Besze Erika, +36 30 688 1989; besze.erika@caritas.org.hu

Szalmaszálak Jézus jászlába – egy karitász önkéntes személyes vallomása

Szalmaszálak Jézus jászlába – egy karitász önkéntes személyes vallomása

Szalmaszálak Jézus jászlába – egy karitász önkéntes személyes vallomása

A harmincas éveimben kezdtem a karitászban dolgozni. Először csak egyszer-egyszer, ma már legszívesebben. Hosszú utat tettem meg sivatagban és zöldellő mezőkön.

Az ember mindig választ a sok kusza ösvény között. 2020 is nehéz döntés elé állított minket. Már év elején látszott, hogy nagy a baj a világban. Márciusra minket is elért a vírus, körül fonta és egy pillanatra megbénította a környezetemet a félelem. Bezárkóztunk, home-office-ba vonultunk, televízión, interneten keresztül vettünk részt a szentmiséken – de mindnyájan éreztük, hogy valami hiányzik. Mi hiányzunk, a kezünk hiányzik a világból. A messenger-imaközösségben együtt imádkoztunk, de nem zárhattuk be a fülünket a hírek előtt: ez megbetegedett, az elveszítette a munkáját, amaz egyedül van otthon és egyre romlik a kedélye… Van feladatunk? Mi a feladatunk?

Mindenki segíteni akart, plébános úr létrehozott egy levelezőlistát, hogy erősítsük egymást. Számba vettük az időseinket és elkezdtük a telefonálásokat. Még csak egyénileg, de felderítettük, hogy kinek mire van szüksége, bevásároltunk és beszélgettünk-beszélgettünk-beszélgettünk. És imádkoztunk.

Sokszor felmerült bennem a gondolat: hogyan gyógyította volna Jézus a leprásokat, betegeket, ha nem közelít hozzájuk? Persze, jött a válasz: Jézus isten (hát, az ördög nem alszik). Szerencsére mindig jött a következő gondolat az apostolokról, szentekről, akik adták a példát. Áprilisra már bátrabbak lettünk, gyűjtést hirdettünk és élelmiszercsomagokat osztottunk. Megkezdődött a szervezett munka.

Az adventi készület az elcsendesedés, a várakozás időszaka. Várjuk a Születés éjszakáját, imával, böjttel és alamizsnával. Nálunk a karitászban, a lélek elcsendesedése mellet, a kezek tevékenyek. Gyűjtjük a szalmaszálakat Jézus jászlába, ahogyan a gyermekek teszik a templomokban – jócselekedetekkel. Már nincs körünkben a félelem, megtanultunk az óvintézkedések megtartása mellett segíteni. Fertőtlenített kézzel, vagy kesztyűben, orrot is eltakaró maszkban. Előre egyeztetett időpontban átadott élelmiszerrel, plüssjátékokkal a családoknak, kiszállított ruhaadománnyal a családi szállón élőknek, süteménycsomagokkal a hajléktalanoknak.

Lassan kiürül a raktárunk. Már nem számoljuk, hogy hová, hogyan, ki, miből mennyit, hány órát, mennyi embernek. Az számít, hogy együtt lépegetünk az adventi ösvényen, a jászol felé.

Dunaújváros, 2020.12.21.                                                          Megulesz Gabriella

a dunaújvárosi karitászcsoport vezetője

Köszönetnyilvánítás

Köszönetnyilvánítás

A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő Szent Kristóf Ház különleges képességű fiataljainak műsorával (https://youtu.be/u2lOHvzsycM) szeretnénk megköszönni támogatóink, önkénteseink, munkatársaink egész éves munkáját és áldott, békés Karácsonyt kívánni.

Székesfehérvár, 2020. 12. 15.                                Székesfehérvári Karitász