2020.03.02.

Az Öreghegyi karitászcsoport télbúcsúztató rendezvénye
Az Öreghegyi karitászcsoport önkéntesei már hagyományosnak mondható szeretetvendégéséget szerveztek február 27-én, csütörtökön tagjaik, támogatóik és támogatottjaik számára.
Az eseményen megjelent dr. Dienesné Fluck Györgyi, a szociális ügyek tanácsnoka, és Horváth Miklós Csaba, önkormányzati képviselő is, akik kifejezték, hogy mennyire fontosnak és értékesnek tartják a csoport karitatív szolgálatát.
Kádár Sándorné, a karitászcsoport vezetője elmondta, hogy 20 éve segítik az őket megkereső rászorulókat, hol tárgyi adományokkal, hol a Katolikus Karitász országos segélyakcióival. Nyaranta napközis tábort és családi üdülést szerveznek azoknak a családoknak, akik ezt önerőből nem engedhetik meg maguknak. Adventi és nagyböjti tartós élelmiszergyűjtéseik során az ünnepi készülődést segítik elő az adományok kiosztásával. Az ilyen összejövetelek pedig arra szolgálnak, hogy együtt ünnepeljenek, erőt merítsenek az örömteli együttlétből.
A rendezvényen fellépett az Abai Hagyományőrző Asszonykórus.
A szeretetvendégség az Európai Unió Európai Szociális Alap „közösségi programok szervezése Székesfehérvár lakosai számára” elnevezésű projekt keretén belül valósult meg.
2020.március 02.
Öreghegyi Plébánia Karitasz Csoportjának „Télbúcsúztató-Szeretetvendégség” Programja
„A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle”(Hamvas Béla)
Tornyai Gábor Plébános Atya nyitotta meg az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportjának „Télbúcsúztató – szeretetvendégség” Programját.
Ezen a napon, minden évben, a mi Urunk meghívására együtt lehetünk, és együtt költhetjük el ebédünket, együtt tölthetünk el néhány órát az egyházközségünk környezetében élő nyugdíjas korú híveinkkel, egyházközségi tagokkal, és a munkánkat rendszeresen segítő adakozóinkkal.
Ahogy távolodik a tél, egyre jobban elkerülnek bennünket a szürke, hideg időszakok, s egyre hosszabb napok köszöntenek ránk. Több fény ér bennünket, és ez nagyon jó. Átmelegíti testünket – lelkünket, s így mi is egyre több fényt sugározhatunk magunkból. Egy tanító történet szerint: Volt egyszer egy gyertya. Kikerülvén a gyertyaöntő kezéből, rácsodálkozott saját szépségére. Elhatározta, hogy őt nem fogják meggyújtani, soha nem fog égni. Szándékát a többi gyertya hamar megtudta, ezért egy régi, már erősen megfogyatkozott gyertya igyekezett elmagyarázni neki, hogy a gyertyáknak az a lényegük, hogy égjenek, mert így tudnak világosságot adni. A kis gyertya azonban ragaszkodott az elképzeléséhez. Egy napon aztán arra ébredt, hogy egy születésnapi tortán van, s mire tiltakozni kezdett volna, már meg is gyújtották. Fénye egyre csak nőtt, egyre jobban beragyogta az őt néző gyermekek arcát. Örömüket és mosolyukat látva azonnal megértette, hogy az ő rendeltetése és hivatása az, hogy égjen, égjen és fényt adjon.
„Ti vagytok a világ világossága.” Mondja Jézus (Mt 5,14-16 evangéliumában). Minden embernek az a dolga, hogy égjen és fényt adjon! Sajnos, néha elfelejtjük gyertya – hivatásunkat. Amikor meghívtuk kedves vendégeinket erre a rendezvényre, akkor azt azzal a szándékkal is tettük, hogy kimozdítsuk Őket megszokott életükből, felhívjuk a figyelmüket gyertya-hivatásukra. Ebben a világos, napfényes teremben, vendégfogadó Urunk fényéből és egymás fényéből is töltekezhessünk. Ahol Ő jelen van, ott fény van. Nem rejthetjük el a tőle kapott fényt, hanem tovább kell adnunk azoknak, akik sötétségben, reménytelenségben vannak!
„Télbúcsúztató – Szeretetvendégség” programunk – a Széchenyi 2020 – Európai Unió – Európai Szociális Alap (ESZA) – „Székesfehérvár lakosai számára közösségi programok szervezése” c. projekt keretén belül valósult meg. Az Öreghegyi Plébánia a térítésmentes teremhasználattal -, az Öreghegyi Karitász Csoport önkéntesei önkéntes szolgálatukkal támogatták a programot.
Jelenlétükkel is megtisztelték rendezvényünket önkormányzati képviselőink: közülük, Dr. Dienesné Fluck György képviselő asszony, aki Dr. Cser-Palkovics András polgármester urat is képviselte, és Horváth Miklós Csaba képviselő úr. Ők, az alpolgármester urakkal: Róth Péterrel, Mészáros Attilával és Viza Attila képviselő úrral, valamint Deák Lajosné és Dr. Horváth Miklósné képviselő asszonyokkal együtt egész évben támogatják karitatív programjainkat. Vendégeink között köszönthettük, Sinkovicsné Máté Hortenziát az Egyházmegyei Karitászközpont munkatársát. Civil támogatóink közül, a Montskó – házaspárt, Montskó Lajost és kedves feleségét, akik szintén évek óta támogatják Karitász Csoportunk munkáját
Ebéd előtt Tornyai Gábor atya vezetésével elénekeltük a karitász csoportok agapéra hívó dalát:
„Te hívsz meg minket a lakomára, az együttlétért Tied a hála.
Mert úgy szerettél, emberré lettél, kenyeret adtál, s velünk is ettél, Amen!”
A finom ebéd után az Abai Fehér Tearózsa Nyugdíjas Klub tagjai adtak műsort, majd közös -, télűző vidám nótázásra hívták a vendégeket.
Életünk végéig újra – és újra meghív bennünket lakomájára Jézus, ezért az Öreghegyi Karitász Csoport nevében azt kívánjuk, hogy mindenki érezze jól magát az Ő vendégségében, és maradjon meg az Ő világosságában, Amen!
Az Öreghegyi Karitász Csoport nevében:
Liszitsné Laczkó Mária önkéntes karitász munkatárs
2020.02.18.
Dm pelenkaátadás Érden

10 éves a gyümölcsöző együttműködés a dm üzletlánc és a Katolikus Karitász között, amit egy szülinapi tortával kísért pelenkaátadáson ünnepeltünk meg Érden. Érd-Postástelep Kármelhegyi Boldogasszony plébánia közösségi termében gyülekeztek a családok, hogy átvehessék a félévre szóló pelenka mennyiséget, amely, mint mondta Piroska, az egyik jelenlévő anyuka és nagymama, nagy segítséget jelent a családjuknak és hálásan köszöni. A jelenlevő 10 család nagy része az Érdi Tanodát rendszeresen látogatja, így az ottani önkénteseknek – akik közül néhányan karitász önkéntesek is – rálátásuk van a családok szociális helyzetére és rászorultságára.
A pelenkaátadón jelen volt még többek között Joubert Lászlóné, a Katolikus Karitász gazdasági vezetője, a dm képviseletében Hittner Krisztina, PR és ügyfélszolgálati csoportvezető, valamint Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese. Mint Joubert Lászlóné elmondta, a dm támogatása a 10 év alatt közel 170.000.000,- Ft értékű segítségnyújtás, amely országszerte 2.600 családhoz jutott el. Hittner Krisztina kiemelte, hogy adományuk rászorulókhoz történő eljuttatásában a Katolikus Karitász apparátusára, önkéntes csoportjaira támaszkodnak. Mindketten hangsúlyozták az eddigi együttműködés fontosságát és a jövőbeli folytatásba vetett szándékukat.
A tortaevést a gyerekek játékos zsibongása kísérte, amelyet követően kiosztásra kerültek az adományok. A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász munkatársa a jelenlévő családok számára tartós élelmiszercsomagot nyújtott át.
Köszönjük az érdi csoportvezetők és önkéntesek háttérszolgálatát!
Székesfehérvár, 2020. 02. 18.
2020.01.27.
Karitász csoportvezetői gyűlés Székesfehérváron

Január 21-én, kedden csoportvezetői gyűlésre lettek meghívva a Székesfehérvári Egyházmegye területén működő plébániai önkéntes karitászcsoportok vezetői.
A téma a 2020-as év szakmai megtervezése volt. Elöljáróban visszatekintettünk az adventi időszakra, amely a Karitász számára az egyik legmozgalmasabb időszak. A beszámolók alapján kiderült, hogy egyházmegyénk területén összegyűlt 31.440 kg tartós élelmiszer, amellyel mintegy 5.500 családot támogattunk, 1300 adag meleg étel lett kiosztva és majdnem 500 doboz Angyalbatyut juttattunk el rászoruló családok gyerekeihez önkénteseink segítségével.
A 2020-a évben is folytatódnak a Katolikus Karitász országos segélyprogramjai, amelyben a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász is részt vesz: dm pelenka program, „Öngondoskodó háztartásokért”- Zöldellő kertek, Szép Otthonok Program, LAK6, „Legyen öröm az iskolakezdés!”, „Tartós szeretet” és „Tárjátok ki a szíveteket!” élelmiszergyűjtő akció.
Az idei évben is országszerte lesznek képzések, amelyek az önkéntesek minél szélesebb körű szakmaiságát hivatottak elősegíteni. Rendezvényeink közül a Caritas Hungarica Díj átadó ünnepsége talán a legkiemelkedőbb, amelyen a szeretetszolgálat legtevékenyebb megvalósítói a díjazottak.
Szóba került a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus is, a Karitász jelenlétre fókuszálva.
A program az EFOP1.3.5-16-2016 projekt keretén belül valósult meg.
- 01. 27. Karitász
2020.01.20.
A Székesfehérvári Karitász munkatársainak évzáró-évnyitó értekezlete

Január 21-én, kedden a Szent Kristóf Házban került megrendezésére a Székesfehérvári Karitász munkatársainak évértékelő és egyben évnyitó értekezlete.
A Karitász Ház, a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia és a Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Ellátása és Támogatott Lakhatásának dolgozói először egy közös svédasztalos reggelin vettek részt, majd meghallgatták Sinkovicsné Máté Hortenzia, Farnas István és Magyar László intézményvezetők beszámolóját.
Az intézményvezetők kitértek a múlt év sikereire, a megvalósult tervekre és a jövőre vonatkozó elképzelésekre, miközben a vidám hétköznapok fotóiban gyönyörködhetett a hallgatóság.
Az előadásokat csapatépítő foglalkozások követték, amelyek jó hangulatban zajlottak és játékos formában hívták fel a figyelmet az együttműködés fontosságára.
Imáinkban kérjük Isten áldását a szeretetszolgálatunk folytatásához!
- 01. 21. Karitász
2020.01.07.
Köszönet a Karácsony szebbé tételéért

A keresztények egyik legszebb ünnepének elmúltával, még mindig bennünk élnek a családi együttlétek meghitt, boldog percei, az ajándékok keltette öröm, annak megtapasztalása, hogy gondoltak ránk, szeretve vagyunk, elsősorban Isten által, de felebarátaink által is.
A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász munkatársai és önkéntesei az előkészület időszakában fokozott erőbedobással igyekeztek a szükséget felmérni és lehetőségeikhez mérten orvosolni. Az egyházmegye katolikus iskoláinak és egyéni adományozóknak köszönhetően közel 200 db Angyalbatyu (gyerekek számára összeállított ajándékcsomag) került a karácsonyfák alá, többszáz család kapott tartós élelmiszert az ünnepi készülődés megkönnyítésére és 20 család örülhetett karácsonyfának. Az összegyűlt pénzadományokból pedig krízishelyzetbe került családokon próbálunk segíteni.
Az egyházmegye területén lévő karitászcsoportok serénykedése a helyben élő rászorulók számára vált kézzel foghatóvá: meleg ebédek, tartós élelmiszer osztás, ruhaadományok, ünnepi műsorok, kis ajándékcsomagok, személyes látogatások formájában.
Hálás szívvel köszönünk mindennemű támogatást, amivel rajtunk keresztül rászoruló családokon segítettek!
Kegyelmekben gazdag, áldott új esztendőt kívánunk!
- január 07. Karitász