2019.12.16.
Bicskei szeretetvendégség

December 14-én, szombaton a bicskei plébániai karitászcsoport önkénteseinek szervezésében meleg ebéddel vendégeltünk meg 35 helyi rászoruló családot.
A programot a bicskei általános iskolások betlehemi játéka nyitotta meg, majd Sági Ferencné, Babi néni, a bicskei karitászcsoport vezetője üdvözölte az egybegyűlteket. Ezt követően Bálint Istvánné, Bicske polgármestere mondta el köszöntőjét, amelyben kitért a helyi karitászcsoport érdemeire is és a város támogatását ígérte a jószándékú kezdeményezésekhez. Ezután Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese beszélt a Katolikus Karitász „Tárjátok ki a szíveteket!” elnevezésű adventi programsorozatáról, amelyben karitász önkéntesek időseket, betegeket látogatnak, jótékonysági vásárokat, hangversenyeket szerveznek, élelmiszert, játékokat gyűjtenek, csomagolnak és osztanak ki rászoruló családoknak.
A köszöntők után székelykáposztával és a Randevú Cukrászda által felajánlott süteményekkel lakhattak jól a megjelentek.
Az étkezést követően Angyalbatyukat, tartós élelmiszereket és tisztálkodási szereket vehettek át a nehéz körülmények között élő családok.
Az esemény jó példa arra, hogy a segítő szándék és a széleskörű összefogás milyen értéket tud teremteni, milyen örömet tud okozni. Köszönjük!
- december 16. Karitász
2019.12.09.
„Tárjátok ki a szíveteket!” Csókakőn

December 05-én, csütörtökön Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász képviseletében ellátogatott Csókakőre, hogy 14 rászoruló család részére tartós élelmiszert adjon át.
A Csókakői Általános Iskola igazgatósága és a helyi plébániai karitászcsoport önkénteseinek együttműködése által megvalósuló eseményen az iskola diákjai ünnepi műsorral készültek, melynek során verseket szavaltak és karácsonyi dalokat énekeltek.
Az igazgatónő köszöntője után az Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese az országos adventi programsorozattal kapcsolatban beszélt arról, hogy a plébániai karitászcsoportok önkéntesei ebben az időszakban még aktívabban látják el a szeretetszolgálatot: időseket, betegeket látogatnak, Angyalbatyut készítenek, tartós élelmiszert gyűjtenek, osztanak, jótékonysági vásárt, hangversenyt rendeznek, meleg ebédet főznek a rászorulók számára.
A Karácsony közeledtével fontos, hogy a fizikai szükségletek enyhítésével lehetőséget teremtsünk arra, hogy szívünket, lelkünket az ünnep igazi tartalmának, üzenetének a megértése felé fordíthassuk, vagyis arra, hogy Isten annyira szereti az embert, minket, hogy Fiát küldte hozzánk, hogy sorsközösséget vállaljon velünk. A Karitász ennek az isteni szeretetnek szeretne a tanúja, az eszköze lenni.
- december 09. Karitász
2019.12.09.
„1 millió csillag a szegényekért”
A Katolikus Karitász is részt vett számos más európai országgal együtt az 1 hetes szolidaritási akcióban, amely 2019. december 01-én Veszprémben indult és december 08-án Pápán zárult. Székesfehérváron december 07-én, szombaton került sor a rendezvényre az Adventi Udvarban, a második gyertyagyújtás programjának keretén belül.
Az Egymillió csillag a szegényekért akció 1998-ban Franciaországból indult el Európában. 1999 karácsonyán elsőként Spanyolország, Németország és Svájc csatlakozott a kiemelkedő programhoz.
A Caritas Europa 2005-től, a Caritas Internationalis pedig 2006-tól vesz részt önállóan ezen szolidaritás-akcióban. Az „egymillió csillag” akcióban ma már 15 ország vesz részt évről évre. Az akció célja világszerte közös: az összetartozás szellemének, az emberi szolidaritás érzésének erősítése, figyelemfelhívás a társadalom peremére szorultak felé.
Az akció keretében a Karitász önkéntesei és munkatársai tetszőleges összegű adományért gyertyákat adnak a járókelőknek, s minden egyes mécses egy rászorulót jelképez. A gyertyákért adott adományból származó összeget a Karitász minden országban a hátrányos helyzetűek megsegítésére fordítja.
Hazánkban a Katolikus Karitász egyházmegyei szervezetei vesznek részt az egyhetes programban, így az ország mintegy 200 településén gyúlnak ki december első hetében a szeretet lángját szimbolizáló mécsesek.
A régiek úgy tartották: valahányszor lehull egy csillag, meghal valaki a Földön.
És valahányszor fellobban egy csillag fénye, szeretet gyúl egy emberi szívben…
Ezt a fényt hivatott jelképezni ez a kis gyertya. És minden egyes gyertya a Karitász kiáltása az elesettekért, az idősekért, a betegekért, a rászorultakért.
2019.12.02.
Angyalbatyu- a Katolikus Karitász ajándékgyűjtő akciója
Karácsony közeledtével a rászoruló családokban nagy fejtörést okoz, hogy milyen ajándékkal tegyék még boldogabbá a gyerekek számára az ünnepet. A Katolikus Karitász munkatársai, önkéntesei a nagylelkű adományozóknak köszönhetően ebben is szeretne segíteni. Már megunt, de még használható állapotban lévő játékokat, tisztálkodószereket, írószereket, édességeket gyűjtünk és dobozokban juttatjuk el a családokhoz. A már összekészített, becsomagolt dobozokra kérjük írják rá, hogy hány éves fiúnak/lánynak szánt ajándék van benne. Az adományokat az angyalbatyu.hu honlapon található gyűjtőpontokon lehet leadni. Székesfehérváron a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász irodájában, 8000 Székesfehérvár, Lövölde u.28/a sz. alatt december 13-ig, munkanapokon 8.00 és 16.00 között várjuk az adományokat. Köszönjük
- december 2.
2019.11.25.
Tárjátok ki a szíveteket!
November 24-én, vasárnap megkezdődött a Katolikus Karitász adventi adománygyűjtő akciója. Az adventi várakozás, előkészület idején sok embernek eszébe jut, hogy a nála kevésbé szerencsés helyzetben élők most különösen rászorulnak az odafigyelésre, gondoskodásra, ami néha „csak” egy jó szóban, gesztusban, máskor konkrét segítségnyújtás formájában valósul meg.
A Székesfehérvári Egyházmegye területén lévő plébániai karitászcsoportok önkéntesei is készülnek az ünnepre: tartós élelmiszert gyűjtenek, és osztanak ki rászoruló családoknak; meleg ebéddel várják a periférián élőket; időseket, betegeket látogatnak otthonukban, kórházakban; kis műsorral és ajándékokkal kedveskednek felebarátaiknak; kézműveskednek, közös élményekben osztoznak.
Csepelen, a II. Jézus Szíve Plébánia Karitász csoportja csepeli rászorulók részére 1.159 kg tartós élelmiszert tud kiosztani december folyamán a nagylelkű adományozóknak köszönhetően. Borbély Lénárd, polgármester úr közbenjárására a SPAR Görgey téri üzletében nyílt lehetőség az élelmiszergyűjtésre. A két nap alatt összegyűlt tartós élelmiszer nagy segítséget jelent a szűkös anyagi körülmények között élő családoknak. Köszönjük!
- november 26. Karitász